Enter your keyword

Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj

Mikropigmentasyon sistemi kişinin görüntüsünü iyileştirmek, güzelliğini artırmak için cilde, mekanik bir şekilde, uzun bir zaman süresi için, renk ve pigmentleri yerleştirme becerisi ve sanatıdır. Aslında diyebilir ki, Mikropigmentasyon yani kalıcı kozmetik bir ‘tattoo’ çeşididir.

Pigmentist … Visagism hakkında temel bilgilleri almış olmalı ve öz çizimi hızlı ve mükemmel yapabilmelidir. Hijyen hakkında detaylı bilgisi olmalı ve sorumlulukla bu bilgileri uygulamalıdır. intra-dermal renk implantasyon hakkında kimyasal, fiziksel ve fizyolojik bağlantıları bilmelidir.

Tattoo çok eski ve geleneksel bir aktivitedir; uzun zamandır kullanılmaktadır ve fen bilimleri , kozmetik, sanat , sağlık sektörü ve tıpta başarı ile kullanılmış ve saygınlık kazanmıştır. Mikropigmentasyon; Visagism (yüz hatlarını tanımak ve güzelleştirmek)

Geleneksel tattoo sanatı Fen bilgisi: dermatoloji,anatomi,pigmentoloji Genel HİJYEN bilgisi ve uygulamasının karışımıdır.

    • Kalıcı Makyaj Kimlere Yapılır?

Doğal konturları yoğunlaştırmak, tamamlamak veya yerine tamamen yeni kontur çizmek… Yüz bölgesine aşağıdakiler yapılabilir; Kirpikleri belirginleştirmek-yoğun göstermek Kaşları belirginleştirmek veya yeniden çizmek Dudak konturları yapmak Güzellik benleri çizmek Dudak veya gözlere ‘Highlights’ (ışık – parlaklık) vermek.

No Comments

Post Your Comment