Enter your keyword

Cihaz Klasik Cilt Bakımı

Cihaz Klasik Cilt Bakımı

Cildimiz, vücudumuzda en fazla yer kaplayan organımız olarak nefes alan ve kendini yenileyen canlı bir organizmadır. En hafif stres dahi derhal cilt üzerinde olumsuz etkilere sebep olarak cildin yıpranmasına sebep olabilir. Sinir sisteminin yıpranmasının yanı sıra güneş ışınları, hava kirliliği gibi dış etkenler ve belli bir yaştan sonra cilt hücrelerinin kendini yenileme sürecinin uzaması gibi faktörler de zamanla cildin yıpranarak solgun ve kırışık bir görünüme sahip olmasına neden olur.

Aslında cilt hücrelerinin doğal olarak yenilenme süreci yirmi yedi gündür. Cildin yenilenmesi, bu süreçte cilt yüzeyinden günde on gram ölü deri atılarak gerçekleşmektedir. Ancak ifade ettiğimiz üzere, yirmi beş yaşından sonra cilldin yenilenme süreci yavaşlar, nem dengesi bozularak ciltteki kuruma artar, cilt kalınlaşarak ilk kırışıklıklar kendini göstermeye başlar.

    Cildin sağlıklı ve güzel görünmesinde en önemli faktör nem dengesinin korunabilmesidir. Fazla güneş, kuru ve nemsiz hava ya da tam tersine fazla soğuk ve nemli hava cildin kurumasına yol açar.Genç yaşlarda herkesin cildi sağlıklı ve güzeldir. Önemli olan cildin diri, pürüzsüz ve taze görünümünü ileri yaşlarda da mümkün olduğunca muhafaza edebilmektir. Doğru uygulanan sistemli ve profesyonel bir cilt bakım programı, tüm bu olumsuz faktörlere karşı bir koruma oluşturarak kişinin ilerleyen yaşlarda dahi canlı ve genç görünen bir cilde sahip olmasına imkan sağlamaktadır.Her cilt farklıdır ve cilt bakımı kişiye özel yapılmalıdır. Cilt bakımı seanslarında öncelikle kişinin cilt yapısı analiz edilerek ihtiyaç duyduğu bakım belirlenmekte ve cilde özel bir bakım programı oluşturulduktan sonra düzenli olarak uygulama gerçekleştirilmektedir.

 

No Comments

Post Your Comment